PROFIAMIN TERAPIAPALVELUT

Varaa aika helposti.

Puhuminen auttaa, ja keskustelu ammattilaisen kanssa vie eteenpäin. Ota meihin yhteyttä ja kerro, kuinka voimme olla avuksi. Me kuuntelemme ja puhumme asioista sinun ehdoillasi.

Tarjoamme terapiapalveluita toimipisteissämme Turussa, Tampereella, Helsingissä, Jyväskylässä ja Hämeenlinnassa sekä etäpalveluna koko Suomeen.

Yhteystiedot ja yhteydenottolomake

Katso heti vapaana olevat ajat verkossa

Profiam miehen hyvinvointi small

Psykoterapia
yksilöille

Oikeaa, yksilöllistä apua juuri sinulle: Profiamin psykoterapeuttien joukosta löydät niin terapiasuuntauksen kuin persoonan puolesta sinulle sopivan ammattilaisen. 

Mental wellbeing - caring father and children - Profiam

Perhe-
ja paripsykoterapia

Hakeutumassa perhe- tai paripsykoterapiaan?

Profiamin koulutetut ammattilaiset ovat käytössäsi.

Profiam psykologi

Lyhytterapiat
ja keskustelutuki

Etsitkö lyhytaikaisempaa terapeuttista keskustelutukea? Profiamin psykoterapeutit, lyhytterapeutit, psykologit ja sairaanhoitajat ovat käytössäsi.

Tutustu Profiamin terapiapalveluiden asiantuntijoihin

Varsinais-Suomi ja Satakunta

Anni Haklin

Sosionomi AMK, traumapsykoterapiakoulutuksessa

040 6500 667
anni.haklin@profiam.fi

Keski-Suomi

Laura Jaakkola

Sosiaalityöntekijä, perhepsykoterapeutti, työnohjaaja

044 568 6052
laura.jaakkola@profiam.fi

Varsinais-Suomi ja Satakunta

Saara Jaskari

Varhaisen vuorovaikutuksen psykoterapeutti, toimintaterapeutti YAMK, työnohjaaja

050 382 1200
saara.jaskari@profiam.fi

Pirkanmaa ja Kanta-Häme

Kirsi Joronen

Perhe- ja paripsykoterapeutti, sosionomi AMK, työnohjaaja

040 594 1612
kirsi.joronen@profiam.fi

Uusimaa

Asta Lehtonen

Sosionomi AMK, ratkaisukeskeinen lyhytterapeutti

044 491 8611
asta.lehtonen@profiam.fi

Varsinais-Suomi ja Satakunta

Marlene Karttunen-Salonen

Perhepsykoterapeutti, pariterapeutti, psykiatrinen sairaanhoitaja

040 551 3297
marlene.karttunen-salonen@profiam.fi

Keski-Suomi

Emmi Marttila

Psykologi (PsM), Psykoterapeutti (kognitiivinen)

040 673 0189
emmi.marttila@profiam.fi

Varsinais-Suomi ja Satakunta

Riikka Okko-Holck

Perhe- ja paripsykoterapeutti, sairaanhoitaja

040 655 1011
riikka.okko-holck@profiam.fi

Pirkanmaa ja Kanta-Häme

Katja Paananen

Sosionomi AMK, ratkaisukeskeinen lyhytterapeutti

040 645 2371
katja.paananen@profiam.fi

Pirkanmaa ja Kanta-Häme

Marjo Pajari

Perhe- ja paripsykoterapeutti (ET) Sosiaalityöntekijä (YTM)

040 486 9183
marjo.pajari@profiam.fi

Varsinais-Suomi ja Satakunta

Juha-Matti Pajula

Kriisi- ja traumapsykoterapeutti (ET), Mielenterveyshoitaja

044 978 4236
juha-matti.pajula@profiam.fi

Varsinais-Suomi ja Satakunta

Riia Otava

Psykologi (PsM), perhepsykoterapeutti

040 677 0456
riia.otava@profiam.fi

Varsinais-Suomi ja Satakunta

Silja Salonen

Sairaanhoitaja AMK, ratkaisukeskeinen lyhytterapeutti

040 570 6411
silja.salonen@profiam.fi

Varsinais-Suomi ja Satakunta

Marianne Toimio-Elomaa

Perhe- ja paripsykoterapeutti, sosionomi

040 774 2658
marianne.toimio-elomaa@profiam.fi

Varsinais-Suomi ja Satakunta

Nina Virtanen

Psykologi (PsM), perhe- ja paripsykoterapeutti

044 461 3824
nina.virtanen@profiam.fi

Keski-Suomi, Uusimaa

Tiina Wiklund

Perhe- ja paripsykoterapeutti, sairaanhoitaja AMK, psykiatria

0400 196 752
tiina.wiklund@profiam.fi

OTA YHTEYTTÄ

Kerro meille, kuinka voimme olla avuksi.

Saat meihin helposti yhteyden sähköpostilla tai täyttämällä oheisen lomakkeen. Asiantuntijamme kertovat mielellään lisää palveluistamme.

Olen tulossa vastaanotolle

Hyväksy tietosuojaselosteen ehdot